Stable (latest release) - en to eu translation catalogue (176 entries)

en: Comment #%d is spam.
eu: #%d iruzkina zaborra da.

en: Comment #%d is not spam.
eu: #%d iruzkina ez da zaborra.

en: Failed to connect to Akismet.
eu: Ezin izan da Akismet-era konektatu.

en: Comment #%d could not be checked.
eu: #%d iruzkina ezin izan da egiaztatu.

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
eu[0]: Iruzkin %d prozesatu da.
eu[1]: %d iruzkin prozesatu dira.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
eu[0]: Iruzkin %d mugitu da Zaborretara.
eu[1]: %d iruzkin mugitu dira Zaborretara.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
eu[0]: Iruzkin %d ezin izan da egiaztatu.
eu[1]: %d iruzkin ezin izan dira egiaztatu.

en: Comment not found.
eu: Ez da iruzkina aurkitu.

en: %s missed spam | %s missed spam
eu[0]: iragazi gabeko spam %s
eu[1]: iragazi gabeko %s spam

en: %s false positive | %s false positives
eu[0]: positibo faltsu %s
eu[1]: %s positibo faltsu

en: Use this option to use Akismet independently of your Jetpack connection.
eu: Aukera hau erabili Akismet-ek zure Jetpack konexioarekin zerikusirik eduki ez dezan.

en: Sign up with a different email address
eu: Posta elektroniko helbide desberdin batekin izena eman

en: Enter an API key
eu: API gako bat sartu

en: Already have your key? Enter it here.
eu: Dagoeneko zure gakoa duzu? sartu ezazu hemen.

en: Log in or sign up now.
eu: Saioa hasi edo izena eman.

en: Akismet eliminates spam from your site.
eu: Akismet-ek zure webguneko spam-a ezabatzen du.

en: Akismet eliminates spam from your site. To set up Akismet, select one of the options below.
eu: Akismet-ek zure webguneko spam-a ezabatzen du. Akismet instalatzeko, azpiko aukeretako bat hautatu.

en: Use this account
eu: Kontu hau erabili

en: Sign up for a plan with a different email address
eu: Plan bat beste posta elektroniko helbide batekin erregistratu

en: Akismet is now activated. Happy blogging!
eu: Orain Akismet aktibatuta dago. Pozik blogatu!

en: Akismet eliminates spam from your site. Register below to get started.
eu: Akismet-ek zure webguneko spam-a ezabatzen du. Azpian erregistratu ekiteko.

en: Register for Akismet
eu: Akismet-entzako erregistroa

en: Please update your payment information.
eu: Zure ordainketa informazioa eguneratu, mesedez.

en: We cannot process your payment. Please <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
eu: Zure ordainketa ezin dugu prozesatu. <a href="%s" target="_blank">Zure ordainketa xehetasunak eguneratu</a>, mesedez.

en: Your Akismet plan has been cancelled.
eu: Zure Akismet plana ezeztatu egin da.

en: Your Akismet subscription is suspended.
eu: Zure Akismet harpidetza eten egin da.

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
eu: Akismet planik ez duzu.

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
eu: Akismet-ek spam-a iragazten du, zu gauza garrantzitsuagoetan aritu zaitezen.

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
eu[0]: Akismet-ek egun %s aurreztu dizu!
eu[1]: Akismet-ek %s egun aurreztu dizkizu!

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
eu[0]: Akismet-ek ordu %d aurreztu dizu!
eu[1]: Akismet-ek %d ordu aurreztu dizkizu!

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
eu[0]: Akismet-ek minutu %d aurreztu dizu!
eu[1]: Akismet-ek %d minutu aurreztu dizkizu!

en: <strong>Almost done</strong> - activate Akismet and say goodbye to spam
eu: <strong>Kasik amaitu duzu</strong> - Akismet aktibatu eta spam-ari agur esan

en: Your Pro subscription allows the use of Akismet on only one site. Please <a href="%s" target="_blank">purchase additional Pro subscriptions</a> or upgrade to an Enterprise subscription that allows the use of Akismet on unlimited sites.
eu: Zure Pro harpidetzarekin Akismet gune bakar batean erabili dezakezu. <a href="%s" target="_blank">Pro harpidetza gehiago erosi</a> edo Enpresa harpidetza batera aldatu Akismet nahi bezain beste gunetan erabiltzeko.

en: To continue your service, <a href="%s" target="_blank">upgrade to an Enterprise subscription</a>, which covers an unlimited number of sites.
eu: Zerbitzua jasotzen jarraitzeko, <a href="%s" target="_blank">Enpresa harpidetza batera aldatu</a>. Harpidetza mota honek ez du gune kopuruan mugarik jartzen.

en: In 2012, Akismet began using subscription plans for all accounts (even free ones). A plan has not been assigned to your account, and we&#8217;d appreciate it if you&#8217;d <a href="%s" target="_blank">sign into your account</a> and choose one.
eu: 2012an, Akismet kontu guztientzako harpidetza planak erabiltzen hasi zen (doakoentzat ere). Zure kontuari oraindik ez diogu planik esleitu. Hortaz, <a href="%s" target="_blank">zure kontuan saioa hasi</a> eta plan bat aukeratzea eskertuko genizuke.

en: Please <a href="%s" target="_blank">contact our support team</a> with any questions.
eu: <a href="%s" target="_blank">Gure euskarri taldearekin harremanetan jarri</a>, mesedez, edozein galdera egiteko.

en: Your API key is no longer valid. Please enter a new key or contact support@akismet.com.
eu: Dagoeneko zure API gakoa ez da baliozkoa. Sartu gako berri bat edo support@akismet.com-ekin harremanetan jarri, mesedez.

en: The API key you entered could not be verified.
eu: Sartu duzun API gakoa ezin izan da egiaztatu.

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
eu: Ezin izan da akismet.com-ekin konektatu. <a href="%s" target="_blank">Gure suhesiei buruzko gidari</a> begirada bat bota eta zure zerbitzariko konfigurazioa konprobatu, mesedez.

en: This comment was reported as not spam.
eu: Iruzkin hau ez da zabortzat jo.

en: SSL Status
eu: SSL Egoera

en: Disabled.
eu: Desaktibatuta.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
eu: Zure webguneak ezin ditu SSL eskaerak egin; jarri harremanetan zerbitzuaren hornitzailearekin eta eskatu SSL eskaerak aktibatzeko.

en: Temporarily disabled.
eu: Aldi baterako desgaituta.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
eu: Akismet-ek arazo bat izan du aurreko SSL eskaerarekin eta behin-behingoz ezgaitu egin ditu. Laster hasiko da berriz SSL eskaerak egiten.

en: Enabled.
eu: Gaituta.

en: All systems functional.
eu: Sistema guztiak martxan.

en: This comment was reported as spam.
eu: Iruzkin hau zabortzat jo da.

en: Remove this URL
eu: Ezabatu URL hau

note: Author URI of the plugin/theme
en: https://automattic.com/wordpress-plugins/
eu: http://automattic.com/wordpress-plugins/

en: Safe: always put spam in the Spam folder for review.
eu: Segurua: spam guztia beti Spam karpetan jarri berrikusteko aukera izateko.

note: Plugin URI of the plugin/theme
en: https://akismet.com/
eu: http://akismet.com/

en: Get your API key
eu: Lortu APIaren gakoa

en: Strict: silently discard the worst and most pervasive spam.
eu: Zorrotza: baztertu ezer esan gabe zaborrik txarrena.

en: Manually enter an API key
eu: Eskuz sartu API gakoa

en: If you already know your API key.
eu: APIaren gakoa baduzu idatzi hemen.

en: Use this key
eu: Erabili gako hau

en: Activate Akismet
eu: Akismet aktibatu

en: Contact Akismet support
eu: Akismet-en laguntza-zerbitzuarekin harremanetan jarri

en: No worries! Get in touch and we&#8217;ll sort this out.
eu: Ez arduratu! Jarri harremanetan eta lagunduko dizugu.

en: Your subscription for %s is suspended
eu: %s-rako harpidetza eten egin duzu.

en: Your subscription for %s is cancelled
eu: %s-rako harpidetza eten egin duzu

en: Reactivate Akismet
eu: Akismet berraktibatu

en: Connected via Jetpack
eu: Jetpack bidez konektatuta

en: You&#8217;re using Akismet on far too many sites for your Pro subscription.
eu: Akismet zure Pro harpidetzak onartzen duen gune kopuruan baino gehiagotan erabiltzen ari zara.

en: You&#8217;re using your Akismet key on more sites than your Pro subscription allows.
eu: Akismet gakoa zure Pro harpidetzak onartzen duen gune kopuruan baino gehiagotan erabiltzen ari zara.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
eu: Sartu duzun gakoa baliogabea da. Egiazta ezazu berriro.

en: There is a problem with your API key.
eu: Arazo bat dago zure API gakoarekin.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
eu: Zaborraren aurkako borrokan lagundu diezagukezu zure kontua <a href="%s" target="_blank">token batzuk erosiz eguneratuz</a>.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
eu: Jarri harremanetan <a href="%s" target="_blank">Akismet-eko laguntza zerbitzuarekin</a> laguntza lortzeko.

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
eu: <a href="%s" target="_blank">Akismet kontuaren orrialdea</a> bisitatu zure harpidetza berraktibatzeko.

en: Your firewall may be blocking Akismet. Please contact your host and refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>.
eu: Baliteke zure suhesia Akismet blokeatzen egotea. Jarri harremanetan zure ostalariarekin eta <a href="%s" target="_blank">gure suhesien inguruko gida</a> irakurri.

en: Akismet can&#8217;t connect to your site.
eu: Akismet-ek ezin du zure gunearekin konektatu.

en: Network functions are disabled.
eu: Sareko funtzioa desgaituta daude.

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
eu: Zure web ostalariak edo zerbitzariko administratzaileak PHPko <code>gethostbynamel</code> funtzioa desgaitu du. <strong>Hau konpondu artean Akismet ezin du behar bezala funtzionatu.</strong> Zure web ostalariarekin edo suhesi administratzailearekin harremanetan jarri eta emaiezu <a href="%s" target="_blank">Akismet-en sistema betekizunei buruzko informazio hau</a>.

note: translators: the placeholder is a clickable URL that leads to more information regarding an error code.
en: For more information: %s
eu: Informazio gehiagorako: %s

en: Akismet Error Code: %s
eu: Akismet Errore Kodea: %s

en: Akismet %s requires WordPress 3.0 or higher.
eu: Akismet %s(e)k WordPress 3.0 edo berriagoa behar du.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
eu: Iruzkin batzuk oraindik ez dira Akismet-ekin egiaztatu zaborra diren hala ez jakiteko. Moderatzeke markatu dira eta geroago automatikoki egiaztatuko dira.

en: Akismet has detected a problem.
eu: Akismet-ek arazo bat atzeman du.

en: Activate your Akismet account
eu: Zure Akismet kontua aktibatu

en: Change
eu: Aldatu

en: Upgrade
eu: Eguneratu

en: Active
eu: Aktibatuta

en: Next Billing Date
eu: Hurrengo ordainketa data

en: Missing
eu: Falta da

en: No Subscription Found
eu: Ez da harpidetzarik aurkitu

en: Suspended
eu: Bertan behera utzita

en: Disconnect this account
eu: Kontu hau deskonektatu

en: Save Changes
eu: Gorde aldaketak

en: Cancelled
eu: Ezeztatuta

en: Note:
eu: Oharra:

en: Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than 1 day is deleted automatically. | Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than %2$d days is deleted automatically.
eu[0]: <a href="%1$s">Zaborraren karpetan</a> dagoen egun 1 baino zaharragoa den zaborra automatikoki ezabatzen da.
eu[1]: <a href="%1$s">Zaborraren karpetan</a> dagoen %2$d egun baino zaharragoa den zaborra automatikoki ezabatzen da.

en: Always put spam in the Spam folder for review.
eu: Zabor guztia beti zabor karpetan utzi errebisatzeko.

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
eu: Baztertu ezazu ezer esan gabe zaborrik txarrena nik ikusi ere egin ez dezadan.

en: Akismet anti-spam strictness
eu: Akismet-en zaborraren aurkako zorroztasuna

en: Show the number of approved comments beside each comment author
eu: Erantzun bakoitzaren egilearen ondoan onartutako erantzun kopurua erakutsi

en: Show approved comments
eu: Erakutsi onartutako iruzkinak

en: Accuracy
eu: Zehaztasuna

en: All time
eu: Betidanik

en: Summaries
eu: Laburpena

en: Past six months
eu: Azken sei hilabeteak

en: Spam blocked | Spam blocked
eu[0]: Blokeatutako zaborra

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
eu: Akismet %s-k WordPress %s edo berriagoa behar du.

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
eu: <a href="%1$s">Eguneratu WordPress</a> egungo bertsiora mesedez edo bestela <a href="%2$s">Akismet plugina 2.4 bertsio zaharragora pasatu beharko duzu</a>.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
eu: Akismet-ek automatikoki berriro saiatzean garbitu du iruzkina.

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
eu: Akismet-ek iruzkina spam gisa harrapatu du automatikoki berriro saiatzean.

en: %s reported this comment as not spam.
eu: %s-(e)k iruzkin hau spam ez dela esaten du.

en: %s reported this comment as spam.
eu: %s-(e)k iruzkin hau spam dela esaten du.

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
eu: %1$s-(e)k iruzkinaren egoera %2$s-ra aldatu du.

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
eu: Akismet-ek ezin izan du iruzkin hau egiaztatu (erantzuna: %s), baina geroago berriz saiatuko da automatikoki.

en: Comment was caught by wp_blacklist_check.
eu: Iruzkin hau wp_blacklist_check-ek harrapatu du.

en: Akismet cleared this comment.
eu: Akismet-ek iruzkin hau garbitu du.

en: Comment status was changed to %s
eu: Iruzkinaren egoera aldatu egin da: %s

en: Akismet caught this comment as spam.
eu: Akismet-ek iruzkin hau zabor giza hartu dut.

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
eu[0]: <strong class="count">zabor %1$s</strong><strong>Akismet-ek</strong> blokeatua
eu[1]: <strong class="count">%1$s zabor </strong><strong>Akismet-ek</strong> blokeatuak

en: Spam Blocked
eu: Blokeatutako zaborra

en: Title:
eu: Izenburua:

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
eu: Erakutsi Akismet-ek harrapatutako zabor-iruzkin kopurua

en: Akismet Widget
eu: Akismet Widget-a

en: Cleaning up spam takes time.
eu: Zaborra garbitzeak bere denbora darama.

en: %s ago
eu: duela %s

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
eu: Mesedez egiaztatu zure <a href="%s">Akismet konfigurazioa</a> eta zure web ostalariarekin kontaktatu arazoa konpontzen ez bada.

en: View comment history
eu: Ikusi iruzkin-historia

en: History
eu: Historia

en: %s approved | %s approved
eu[0]: %s onartua
eu[1]: %s onartuak

en: Un-spammed by %s
eu: %s(e)k zabor bezala desmarkatua

en: Cleared by Akismet
eu: Akismet-ek garbituta

en: Flagged as spam by %s
eu: %s(e)k zabor bezala markatua

en: Awaiting spam check
eu: Zabor egiaztapenaren zain

en: Flagged as spam by Akismet
eu: Akismet-ek zabor bezala markatua

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
eu: Akismet-ek ezin izan du iruzkin hori berriz egiaztatu (erantzuna: %s).

en: Check for Spam
eu: Zaborrik dagoen begiratu

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
eu: Akismet-ek iruzkin hau berriz egiaztatu eta zabor gisa harrapatu du.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
eu: Akismet-ek iruzkin hau berriz egiaztatu eta garbitu egin du.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
eu: Ez dago ezer <a href='%s'>zabor-zerrendan</a>.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
eu[0]: <a href="%2$s">Erantzun %1$s </a> dago zabor-zerrendan.
eu[1]: <a href="%2$s">%1$s erantzun</a> daude zabor-zerrendan.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
eu: <a href="%s">Akismet-ek</a> zure gunea zaborretik babesten du.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
eu[0]: <a href="%1$s">Akismet-ek</a> zure gunea zabor-iruzkin %2$setik babestu du dagoeneko.
eu[1]: <a href="%1$s">Akismet-ek</a> zure gunea %2$s zabor-iruzkinetik babestu du dagoeneko.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
eu[0]: <a href="%1$s">Akismet-ek</a> zure gunea <a href="%2$s">zabor-iruzkin %3$setik</a> babestu du.
eu[1]: <a href="%1$s">Akismet-ek</a> zure gunea <a href="%2$s">%3$setik zabor-iruzkinetik</a> babestu du.

[ctx: comments]
en: Spam
eu: Zaborra

en: Cheatin&#8217; uh?
eu: Ziria sartzen, eh?

en: Akismet Support
eu: Akismet Laguntza Zerbitzua

en: For more information:
eu: Informazio gehiagorako:

en: Akismet FAQ
eu: Akismet Sarri Egindako Galderak

en: The Akismet subscription plan
eu: Akismet harpidetza-plana

en: Status
eu: Egoera

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
eu: Harpidetzaren egoera - aktibo, ezeztatua edo bertan behera utzita

en: Subscription Type
eu: Harpidetza-mota

en: Account
eu: Kontua

en: Strictness
eu: Zorroztasuna

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
eu: Aukeratu zabor txarrena automatikoki ezabatzea edo zabor guztia beti zabor karpetan uztea.

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
eu: Erantzun bakoitzaren egilearen ondoan onartutako erantzun kopurua erakutsi erantzunen zerrendaren orrialdean.

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: Enter/remove an API key.
eu: API gakoa ezarri/ezabatu.

en: API Key
eu: API gakoa

en: On this page, you are able to enter/remove an API key, view account information and view spam stats.
eu: Orrialde honetan, API gakoa ezarri/ezabatu, kontuaren inguruko informazioa ikusi eta zaborraren estatistikak ikusi ditzakezu.

en: Akismet Configuration
eu: Akismet konfigurazioa

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
eu: Orrialde honetan, zure gunean ezabatutako zaborraren inguruko estatistikak dituzu.

en: Akismet Stats
eu: Akismet estatistikak

en: Click the Use this Key button.
eu: Egin klik 'Gako hau erabili' botoian.

en: Copy and paste the API key into the text field.
eu: Kopiatu eta itsatsi API gakoa testu eremu honetan.

en: If you already have an API key
eu: Dagoeneko API gako bat baduzu

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
eu: %s-en kontu bat lortzeko izena eman, API gako bat lortzeko.

en: Enter an API Key
eu: Sartu API gako bat

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
eu: API gakoa idatzi behar duzu Akismet zerbitzua aktibatzeko.

en: New to Akismet
eu: Akismet-ekin berria bazara

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
eu: Orrialde honetan, Akismet plugina konfiguratu dezakezu.

en: Akismet Setup
eu: Akismet-en konfigurazioa

en: Overview
eu: Gainbegirada

en: Re-adding...
eu: Bir-gehitzen...

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Removing...
eu: Ezabatzen...

en: URL removed
eu: URL-a ezabatua

en: (undo)
eu: (desegin)

en: Comment History
eu: Iruzkin-historia
